وبلاگ

آموزش های رایگان

مکانیک

MCHNIC

مکانیک

درس مکانیک (کلاسیک) به مطالعه شاخه ای از علم زیبای فیزیک می پردازد که بیان ریاضی از حرکت و نیرو در پدیده‌های ماکروسکپی طبیعت را ارائه می دهد. پایه های شاخه مکانیک به قدمت تاریخ مدون بشری است اما شکل نظری کنونی آن در قرون 16 و 17 میلادی شکل گرفته که به جهت سهم عمده سِر آیزاک نیوتُن آنرا مکانیک نیوتنی نامیده شد و امروزه با توسعه بخشهای گوناگون این شاخه کاربردی از علم فیزیک بیشتر با نام مکانیک کلاسیک شناخته میشود.

درس مکانیک (کلاسیک) شامل بررسی انواع حرکت و روابط مربوط به انرژی و جرم از منظر کلاسیک و بررسی قضایای پایستگی و کلیه موارد مرتبط با علم مکانیک کلاسیک و سرعتهای غیرنسبیتی می باشد.

در این این دوره آموزشی که در قالب بیش از 20 جلسه آموزشی ارائه شده است، انواع حرکتها، قوانین نیوتن و کاربردهای آن، انرژی و قضایای مرتبط با آن، مرکز جرم، ضربه و تکانه، گشتاور نیرو، کار و انرژی جنبشی، غلتش، تعادل، گرانش و قوانین کپلر و سایر مطالب مربوطه بصورت مبسوط مورد بررسی دقیق قرار گرفته که علاوه بر درسنامه و حل تشریحی سوالات هر بخش، بیش از 200 سوال مهم منابع این درس به همراه حل تست ارائه شده است.

این دوره آموزشی برای هر دانشپذیری که آزمون جامعی از فیزیک همچون آزمون دبیری، آزمون ارشد فیزیک، آزمونهای مهندسی شامل مباحث مکانیک، آزمون فیزیک پزشکی، مصاحبه دکترا، آزمون جامع دکترا در پیش رو دارد قابل استفاده میباشد و البته به کلیه علاقه مندانی که میخواهند به مطالعه «یک بار برای همیشه»  هالیدی بپردازند به شدت توصیه میشود.

تماس با ما

 

مدرس : دکتر ساره اسلام زاده

نظرات (1)

 1. موسسه راهبرد
  عفت

  با سلام
  به نظر من دکتر فرخی بهترین استادی بودن که من تا الان داشتم منی که از انالیز ریاضی متنفر بودم با وجود ایشون این درس رو جوری یادرگرفتم که میتونم برای بقیه توضیح بدم و تجزیه تحلیل کنم! ایشون فن بیان بسیار عالی دارن و با تسلط به مطالب تدریس عالی و جذابی دارن ! از تمام تلاشها و کمکهاشون بی نهایت سپاسگذارم…
  اگه نظر من میخواین تدریسهای ایشون مخصوصا برای درس جبر و انالیز ریاضی رو از دست ندین
  ⭐⭐⭐⭐⭐

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید